Tenis Turnuvaları Nelerdir

1. Avustralya

 Avustralya Açık tenis turnuvası her yıl Melbourne Park’ta düzenlenmektedir. 1882’de başladı ve başlangıçta 2003’ün sonuna kadar Avustralya Şampiyonası olarak adlandırıldı. Tenis ayakkabıları oyunun en önemli ekipmanı konumundadır.

Avustralya Açık, yılın ilk büyük etkinliği olarak kabul edilir. Melbourne Park’ta düzenleniyor ve her yıl binlerce seyircinin ilgisini çekiyor. Tenis dünyasındaki turnuvalar günümüzde birçok kitleye ulaşan geniş kapsamlı bir süreçtir.

 2. Wimbledon

Wimbledon, Londra’daki SW19 adresinde yer almaktadır ve her yıl düzenlenmektedir. 1877’de başladı ve 1920’de Tüm İngiltere Çim Tenisi ve Kroket Kulübü oldu. 1971’den beri Tüm İngiltere Çim Tenisi Şampiyonası olarak biliniyor ve 1987’den beri buna Wimbledon şampiyonası deniyor. Wimbledon, 1877’de bir sergi oyunu olarak başladı. 1913’te All England Çim Tenisi ve Kroket Kulübü turnuvanın yönetimini devraldı. Günümüzde Wimbledon, Londra’daki All England Lawn Tennis & Croquet Club’da düzenlenen yıllık bir tenis şampiyonasıdır. Kazanan Wimbledon Kupasını alır. Roger Federer, 23 ile çoğu şampiyonluk rekorunu elinde tutuyor. Tenis raketi kullanımı turnuvada önemli bir yere sahiptir.

 3. ABD Açık

Amerika Birleşik Devletleri açık tenis turnuvaları şu adreste gerçekleşir: Flushing Meadows-Corona Parkı içinde Queens, New York. 1881’de başladı. Amerika Birleşik Devletleri Açık yılın üçüncü büyük etkinliği ve Flushing Meadows-Corona Parkı içinde New York City. 1889’da çim saha turnuvası olarak başladı ve 1970’ten beri sert sahalara taşındılar.

 4. Fransa Açık

Fransa açık Paris’te oynanıyor. 1891’de başladı. Bu turnuva iki ayrı etkinlikten oluşmaktadır; tek erkekler ve tek kadınlar. Roland Garros Stadyumu’nda düzenlenmektedir ve Fransa’nın en büyük ikinci tenis stadyumudur. 1924’teki kuruluşundan bu yana her yıl oynanmaktadır. Tenis çantaları turnuva boyunca önemli bir yere sahip düzeydedir.

 5. Tokyo

 Tokyo, Japonya’nın başkentidir, Japonya’da yer almaktadır.

 6. Indian Wells

 Indian Wells, Palm Springs, Kaliforniya yakınlarında bir kasabadır. Dört büyük ATP tenis etkinliğinden biri olan BNP Paribas Masters’a ev sahipliği yapmaktadır. 1933’te başladı.

7. Roland Garros’un

 Roland Garros, Fransa’nın başkenti Paris’te Fransa Açık Tenis Turnuvası’nın düzenlendiği stadyum. 1914’te açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı