En İyi Doğum Haritası Hesaplama Servisi

Doğum haritası bir insanın doğduğu esnada bulunduğu yere ait astrolojik açıdan tesir ettiği bilinen gezegen ve yıldızların yerlerini ve aralarındaki açısal ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Natal (doğum) harita hesaplaması yapmak uzmanlık ve deneyim sayesinde mümkün olan, son derece zor ve karmaşık bir iştir. Bu nedenden dolayı astrolog olmayan bir kişinin kendisine ait doğum anına ait yıldız haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan ihtimal dahilinde değildir. Ancak teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde bu hesaplamaları kolayca yapabilen bilgisayar yazılımları kodlanmıştır. Biz de uygulamamızı kendi haritanızı kolayca çıkarabilmeniz için tasarladık.

Astrolojide ev ve burç konumlarının yoruma bağlı kısımları olmakla beraber, aslında genellikle çok yakın anlamları ifade eder. Bu anlamda yüzde yüz olmasa bile farklı astrologların verdiği bilgiler hemen hemen aynıdır.

Gök günlüğü denilen dökümanlar belli tarihlere göre Güneş ve diğer gezegenlerin bulunduğu burç ve dereceleri görmeye yarayan çizelgelerden oluşur. Bu tabloları inceleyerek, konumları görebilirsiniz görebilirsiniz ancak, gerek harita hesaplaması yapmak ve gerekse anlamlandırmak bölümünde çaresizlik yaşayabilirsiniz. Haritadaki teknik verilerin okunması yalnızca ileri düzey astroloji bilgisine sahip kişilerce icra edilebilecek karmaşık ve zor bir iştir. Bu konuda uzman bir astrologtan profesyonel danışmanlık hizmeti alabilir ya da internet sitemizin doğum haritası yazılımından yararlanabilirsiniz.

İnternette yayında olan birçok ücretsiz yıldız haritası uygulamasıyla karşılaşıyoruz. Bu sitelere göz attığımızda, bir kısmının sadece işaret ve sembollere yer verdiğini, ama bu ifadelerin hangi doğrultuda yorumlanacağını herkes için anlaşılır biçimde ortaya koymakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki astrolojiyi yeterli düzeyde bilmeyen kişiler detaylı ve kapsamlı doğum haritası verilerini bilmek isterler. Bu bilinçle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları içeren bir harita uygulaması olarak yayın yapıyoruz.

Basitçe tarif etmek gerekirse ücretsiz bir doğum haritası astroloji uzmanlarının sahip oldukları bilgi ve becerilerin teknoloji sayesinde özel yazılımlara aktarılarak sunulan şeklidir.

Doğum haritalarıyla çalışırken gerekli olan saat bilgilerinin doğruluğu son derece önemlidir ki, özellikle burç değişim günlerinde bazen birkaç dakikalık farklılığın bile bütün hesaplamayı doğrudan etkileyeceğini bilmek gerekir. Astrolojik haritaların oluşturulabilmesi ve anlamlarının ortaya konulabilmesi için, doğumun gerçekleştiği anın tam olarak bilinmesi gereklidir. Websitemizde ücretsiz olarak kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası hesaplama uygulaması da, gün, ay, yıl ve saat olarak giriş yapacağınız bu veriler doğrultusunda kişiye özel doğum haritası sonucunu yorumlu bir şekilde vermektedir.

Uzman bir astrolog değilseniz bile şahsınıza özel son derece detaylı doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için doğum gününüze ait tarih bilgilerini ve doğduğunuz yerin coğrafi konumunu formdan seçmeniz yeterlidir. Doğum haritamı göster butonunu tıkladığınız anda saniyeler içerisinde haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Bir zamanlar astrolojik hesaplama yapanların ephemeris aracılığıyla uzun uğraşlar sonucu çıkardıkları doğum haritalarını, bu asırda teknolojinin yardımı ile dakikalar içerisinde oluşturmak ve tüm detaylarını almak mümkün hale geldi.

Güneş sistemindeki gezegenlerin pozisyonları anlık olarak değişse de, kişiye özel natal haritalar belli bir zaman dilimine özel olarak gök boşluğunun bir resmi olması sebebiyle değişmez.

Yükselen Burç (ASC Ascendant) Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Sitemizdeki form aracılığı ile, herhangi bir astrolojik bilgiye sahip olmamanız halinde bile yükselen burcunuzu (1. Ev) hesaplayabilirsiniz. İzlemeniz gereken yol ise son derece basit. Tabi ki doğduğunuz saati net olarak bilmeniz kaydı ile. Sistemimizdeki yükselen burç hesaplama kısmına, doğduğunuz andaki saati ve coğrafi konumunuzu yazın, peşinden çıkan hesaplamayı yap butonunu tıkladığınızda hesaplama tamamlanacaktır.

1.Ev (yükselen burç) gözlerinizi dünyaya açtığınız anda mevcut lokasyonunuza göre, doğuda yükselmekte olan burca nispet edilen isimdir. 12 evlik sisteme göre düzenlenmiş olan doğum haritanızdaki ilk evinizdir. Birçok insan kendisini Güneşin konumlandığı burca göre izah etseler de, dışarıdan bakılınca başkalarınca daha farklı biçimde görünürler. Çünkü dışarıdan görünüş tam olarak yükselen burçla ilgilidir.

Bilindiği üzere, Güneş ışıklarından daha çok yararlanmak adına belirli tarihlerde saatler bir saat ileri veya geri alınır. Son dönemlerde ülkemizde bu tür bir uygulama sonlandırılmış olsa da, yükselen burcu hesaplanacak kişinin doğduğu zamanda bu uygulamanın yapılıp yapılmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama bu parametreye göre yapılmalıdır.

İlk evdeki burcun neyi ifade ettiği ve dışarıya nasıl gösterdiği hesaplamanın ardından alınan sonuçla beraber verilmektedir. Natal haritada yükselen burcun önemi dış burçtan (Güneş burcu) bile fazladır desek yeridir. Çünkü haritanın ilk evi bilindikten sonra tüm ev konumlarının ayrıntıları da bulunabilecek demektir. Harita okumalarında öngörüler muhakkak yükselen burca göre yapılır. Bu da ilk evin önem derecesini ortaya çıkaran önemli bir göstergedir. Doğum saatinize ilişkin bilgilerle muhakkak yükselen konumunuzu öğrenin. Bu, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl göründüğünüzü daha hızlı bir şekilde bilme olanağınızı arttırır.

İnternette yükselen burç tespit yöntemleri ararken bir birine benzeyen basit çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun bulunması konusunda kesin bir netice ortaya koyan gösterildiği gibi basit bir yükselen burç bulma tablosu yoktur aslında. Gördüğünüz bir cetvelde, doğum yerine yer verilmiyor ve sadece Güneş burcunuzun ne olduğu ve 2 saatte bir yükselen burçlar sıralanmışsa güvenmeyin. Çünkü en doğru yükselen burç bulma işlemlerinde koordinat bilgisi, yerel saat farkı ve bununla birlikte mevsimsel saat uygulaması hesaba katılmalıdır.

Yükselenin tespiti için gök günlüğü verilerinden faydalanılır. Bu çizelgeler sıradan insanlar için anlaşılamayan teknik içeriklerle doludur. Ephemeristen faydalanabilmek için astrolojik sahada profesyonel düzeyde bilgi ve deneyim sahibi olunması gerekmektedir. Yükselen burç ASC (Ascendant) hesaplamada kesin ve güvenli yöntemlerin başında bir astroloji uzmanından yardım almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim astroloji uygulamamızı da bu iş için güvenle kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu doğru bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Güneş Burcuna Farklı Bir Bakış Hemen Hesaplayın

Güneş, astrolojik sistemdeki en önemli yönetici olduğu gibi, doğum haritalarında da en önemsenen güç olarak görülür. Bu astrolojik güç, öz benliğinizle ve hayatınız boyunca kim olmak istediğinizle ilişkilendirlir. Işığınızı diğerleriyle ne şekilde etkileşime soktuğunuzu ortaya çıkarmakla kalmaz ki aynı zamanda sahip olduğunuz değerlerin, amaçlarınızın ve benliğinizin temel yapısıdır. Orta yaştan sonra, Güneş burcunuzla olan bağlantınız yükselir çünkü yaşlandıkça, gerçekte kim olduğunuzla ilgili kendinizi daha iyi anlama olgunluğu kazanırsınız. Güneş burcunuz doğal kimliğinizi ve hayatınızın olağan akışı esnasında değişmeden devam eden içselleştirdiğiniz özellikleri belirler. Bu dünyaya ışıldadığınız görüntü, öz varlığınızdır. Esasen hayat kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin merkezinde yer alır ve buna paralel şekilde burcunuzdaki Güneş de benzeri olmayan kendi kişisel merkezinizi belirtir. Güneş etkisindeki özelliklerinizi öğrenebilmek için sitemizdeki Güneş burcu hesaplama yazılımından yararlanabilirsiniz.

Bireysel Ay Burcu Analizi Nasıl Yapılır?

Duygusal alandaki hayli konuda etkili olan Ay’ın natal haritadaki konumu astrologların özellikle inceledikleri başlıca konular arasındadır. Bir doğum haritasında, Ay’ın bulunduğu burç, bilhassa evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize duygusal anlamda nasıl tepki verdiğimizi bildirir.

Tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunu hesaplamak için de doğum bilgilerinin kesin olarak bilinmesi gereklidir. Bu kısmın doğruluğu son derece önem taşır, çünkü sadece küçük bir zaman farkı farklı bir burca işaret edebilir, bu nedenle emin olmak adına kesinlikle dikkatli davranılması gerekir. Tam bilgilere sahipseniz, websitemizdeki gibi iyi bir hesaplama programı gerekli sonucu almanızı sağlayacaktır.

Ay’ın bir manada koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde turlaması ve Güneş’in ışığını yansıtması gibi, Ay burcumuz da kendimizi korurken nasıl davrandığımızı, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu bildirir.

Kendinizin yahut da doğum saatini bildiğiniz birinin duygusal yapısını analiz etmek için, internet sitemizdeki Ay burcu bulma aracından yararlanabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız doğum tarihi, saati ve yeri ile ilgili bilgilerinizi formdaki bölümlere girmeniz yeterli. Ardından hesapla butonuna tıklayın. İşte bu kadar. Eğer başka bir insana ait Ay burcu verilerine bakmak isterseniz ilgili kişinin doğum bilgilerini, şuan Ay’ın hangi burçta olduğunu merak ediyorsanız, içinde bulunduğunuz günün tarihini hesaplama formuna girmeniz gerekiyor. Bu işlemle beraber ilgili tarih ve saat içerisinde Ay’ın bulunduğu burcu ve o astrolojik konumda ne etkilerinin olduğunu görebilirsiniz.

Ay burcumuz iç dünyamızı yönetiyor olması nedeniyle duygusal dünyamızla ilgi birçok olay Ay burcumuzla net bir şekilde ilgilidir ki, bize zevk veren şeyler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın kapsama alanındaki konulardandır. Duygu dünyamıza olan direkt etkisi nedeniyle yaşamımızın tüm alanlarını tam anlamı ile tesiri altında bırakabilir ancak, en önemlisi ikili ilişkileri etkilemesidir. Ay’ın bulunduğu burç aynı zamanda sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme türümüzü ve duygusal anlamda rahata erme yöntemlerimizi de yönetir.

Merkür Burcu Analizi ile Neler Öğrenebilirsiniz?

Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim şeklimiz üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce sistemimizi temsil ettiğinden dolayı, hayatımızın her alanını etkiler. Haritanızdaki Merkür’den aldığınız astrolojik etkiyi görebilmek için Merkür burcu sistemimizi aracılığıyla bu tespiti yapmanız gerekir. Doğum haritasındaki konumuna göre anlam kazanan Merkür burcumuz, potansiyel zekamızı ve bu zekayı hangi yönde kullandığımızı gösterir. Merkür’ün haritadaki konumu, olayları tanımlama, bilgi işleme ve çevreyle temas kurma biçimimizi şekillendirir. Biriyle ilk tanıştığınızda, gerçekte dış burcu ile değil, Merkür burcu ile karşılaşırız. Merkür konumumuz düşünce yapımızı, yazarlık yeteneğimizi ve başka insanlarla nasıl konuştuğunuzu bildirir.

Venüs Burcu Hesaplama Uygulaması Astrolojik Harita

Astrolojik hesaplamalarda Venüs değerlerle ilgili olduğundan varlıklarımızla olan ilişkimiz üzerinde etkilidir. Ancak daha önemlisi, Venüs burcumuz sevgiye yaklaşımımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşkın bizim için ne anlama geldiğini ortaya koyar. Bir insanla aranızdaki uyumluluğu çıkarmak için Güneş burcundan hareketle yorumda bulunmak eğlencelidir oysa ki, Venüs burcu yorumu tam anlamıyla aşkın merkezine inmenin en kesin yöntemidir. Venüs dolaşım halindeyken, günlük olarak ortalama 1° lik yol kateder. Bu durum her burçta neredeyse bir ay misafir olduğu manasına gelir. Bununla birlikte her on sekiz ayda bir geri hareket eder ki, Venüs’ünüzü tam olarak belirlemenin en kestirme yolu doğum haritanıza bakmak doğum gününüzde hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır.

Mars Burcunuza Göre Nasıl Birisiniz? Ücretsiz Öğrenin

Diğerlerine oranla Mars hızlı bir şekilde hareket eden gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta retroya girdiğine bağlı olarak iki ila yedi ay süreyle burçları yönetir. Astrologlara göre Mars’ın tüm burçlar kuşağını gezmesi yaklaşık 24 ay sürer. Bu döngüyü tam olarak saptayabilir, şu anda neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre notlar alırsanız, bir sonraki Mars devrinde ne şekilde hareket edeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemleri kullanarak yönlendireceğiniz ile alakalı ipuçları almış olursunuz. Astrolojik haritadaki Mars’ın katkılarını anlamak, hareket yönteminiz ve motive olmak için gereksinim duyduğunuz şeyler hakkında size fikir verebilir. Bu bilgi, enerji seviyenizi yükseltmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize olanak sağlayabilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu hızlıca tespit etmek için Mars burcu hesaplayıcısı kullanılması şarttır.

Jüpiter Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Jüpiter burcunuzun konumu, sizin hakkınızda fark edebileceğinizden daha fazla bilgi verir, algı kapasitenizi genişletme ve bilincinizi yükseltme yollarını su üstüne çıkarır. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genellikle bu özelliği ile beraber bolca dürüstlük te getirir. Jüpiter burcunuzun konumunu anlamış olmanız, kendinize daha fazla şansı çekmenize imkan sağlar. Haritadaki Jüpiter’i anlamanın farklı yolları vardır. Bir astroloji programından yararlanarak bir tek tıklamayla Jüpiter burcunuzu hızlıca hesaplayabilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz gerekiyor. Bununla birlikte Jüpiter burcu tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız elinizin altındaysa Jüpiter konumunuzu bu şekilde de tespit edebilirsiniz. Şayet net bir şekilde bu pozisyona detaylıca bakmak isterseniz Jüpiter burcu uygulamamızı kullanabilirsiniz.

Satürn Burcu Yorumlamada Burç ve Gezegenlerin Anlamı

Bir kuşak gezegeni olarak Satürn, burçlarda kaba olarak iki sene altı ay geçirir ve doğduğunuz andaki burca tekrar dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. Bu ana Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir reşitlik sürecidir. Satürn’ün bu devri benzer yaş grubundakilerin birbirine yakın yaşam dersleri öğrendiği şeklinde kabul edilir. Sitemizde bulunan gibi Satürn burcu öğrenme programı aracılığıyla Satürn’ün bulunduğu astrolojik pozisyonu bulabilirsiniz. Doğum haritasında, Satürn’ün konumlandığı burç, kendimizi sınırlandırdığımız alanları, korkularımızı ve sorumluluklarımızı ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımıza nasıl yaklaştığımızı açığa çıkarabilir ve bununla birlikte, doğal şekilde ifade edemediğimiz ve üstelik karakterimize ait olarak özümsediğimiz özelliklere de işaret eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı