DenizBank’tan bir ilk Mevcut bankacılık uygulamasına POS özelliğini kazandırdı

DenizBank, üye iş yerleri için cep telefonlarını ek bir uygulama indirmeden POS cihazına dönüştüren POSum Cepte servisini hayata geçirdi.

 

MobilDeniz’e entegre edilmiş POSum Cepte fonksiyonu ile Türkiye’de ilk kez bir bankanın mevcut mobil uygulaması kullanılarak kartlı ödeme alma imkânı sağlanırken, detaylı işlem hareketleri ve pos ciroları da takip edilebiliyor.

 

Bankanın yenilikçi bakış açısıyla hayata geçirdiği hizmetiyle POS cihazı bekleme ve kurulum süreci ortadan kalkıyor. Üye iş yerleri, DenizBank şubelerinden POSum Cepte başvurusu yaptıktan sonra, Android 5.0 ve üzeri sürümlü, NFC okuyuculu telefon ya da tabletlerinden kartlı ödeme almaya başlıyor. Kullanıcılara güvenli alışveriş deneyimi sunan POSum Cepte, doğrudan DenizBank’ın bankacılık uygulaması MobilDeniz üzerinden kullanılabilmesiyle, üye iş yerlerine 7/24 cepten ödeme almanın yanı sıra, aynı uygulama üzerinden tüm bankacılık işlemlerini de gerçekleştirme imkânı sağlıyor. 

 

“Müşterilerimize hız kazandırabilmek için teknolojiye yatırım yapıyoruz”

 

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Ayşenur Hıçkıran; üye iş yerlerine cepten ödeme alma imkânı sunan hizmeti, MobilDeniz’e entegre şekilde sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Hıçkıran; “Bundan önce Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, taksilerde POS cihazına gerek olmadan kartlı ödemelerin yapılabildiği BiTaksiPOS uygulamasını hayata geçirmiştik. Şimdi güvenli ve hijyenik ödeme avantajını bütün sektörlere genişletmenin yanı sıra; ayrı bir uygulama gerektirmeksizin, mevcut bankacılık uygulaması üzerinden bunu mümkün kılan Türkiye’deki ilk banka olduk. Basit usulde vergilendirilen üye iş yerlerimiz, MobilDeniz’e giriş yaptıktan sonra, POSum Cepte üzerinden internet erişimi bulunan her yerde kredi ve banka kartıyla ödeme alabilecekler. Sunduğumuz bankacılık deneyimi ile müşterilerimizin yaşantısını ihtiyaç duydukları hız ve pratiklikte kolaylaştırmak için teknolojiye yaptığımız yatırımı artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı