Kemer Belediyesi ve Ketob İş Birliğinde Çalış Tepesinde Çevre Temizliği Yapıldı

Dünya Temizlik Hareketi’ne dikkat çekmek amacıyla Kemer’de çevre temizliği yapıldı.

 

Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) iş birliğince yapılan temizlik etkinliğine, Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hasan Canlı, Kemer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Serap Minta, KETOB Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, KETOB Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek Uçar ve Kemer’deki otellerin çalışanları katıldı.

 

Çalış Tepesinde yaklaşık 2 saat süren temizlik etkinliğine katılan yaklaşık 100 kişi, plastik şişe, cam, metal parçaları, poşet, peçete gibi yol boyunca gelişi güzel çevreye bırakılmış çöpleri topladı.

 

Dünya Temizlik hareketine dikkat çekmek ve çevrenin korunması amacıyla farkındalık oluşturmak amacıyla Kemer Belediyesi ile KETOB iş birliğinde Çalış Tepesinde toplanan gönüllülere etkinlik sonunda katılım sertifikaları ile KETOB’un anlaşmalı olduğu DG Bitkisel Atık Yağ Geri Kazanım firması tarafından her katılımcıya 1 Adet fidan bağışı kampanyası sertifikası verildi.

 

Düzenlenen etkinliğe katılan Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Emin Gül de çevre temizliği hareketine çöp toplayarak eşlik etti.

 

Etkinlik sonrası açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Yılmaz, Kemer Belediyesi olarak her zaman çevreye duyarlı olduğunu belirterek, sosyal sorumluluk projelerine de destek vermeye devam ettiklerini söyledi.

 

İnsanların çevre bilincini geliştirmek ve doğayı temiz kullanmak için çevre temizlik etkinliğine katılmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Vekili Yılmaz, “Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için çalışıyoruz. Doğayı korumak ve temiz tutmak insanların elinde. Buna çok dikkat etmemiz gerekir. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de Kemer’de turizmin en önemli unsurlarının doğa, deniz, güneş ve kum olduğuna dikkat çekerek, vatandaşlardan doğayı ve sahilleri kullanırken çevreyi kirletmemeye özen göstermelerini rica ederek, en büyük temizliğin kirletmemek olduğunu kaydetti.

 

KETOB Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak ise Kemer’e tatile gelen misafirlere doğayı temiz bırakmak gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

 

“Kemer Belediyesi ve KETOB olarak çevre temizliği yaptık. Otel çalışanlarımız da bize eşlik etti. Doğamızı temiz tutmamız lazım. Çevreden topladığımız cam kırıkları gibi atıkları toplamazsak orman yangınları çıkabilir. Bunun önüne de geçmek bizim elimizde. Etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Etkinliğe katılanlar daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı