İzmir Erasmus+ Programı Kapsamında da Başarılarına Devam Ediyor

Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ Programı Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-SCH) kapsamında 2022 yılı Teklif Çağrısı döneminde sunduğu teklif ile hibe almaya hak kazandı.

 

Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2022 yılı Teklif Çağrısı döneminde sunduğu “Teachers’ Action For Health” başlıklı proje teklifi 250.000 Euro hibe almaya hak kazandı. Türkiye’den 11 projenin geçtiği söz konusu teklifle; Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlar arasında İzmir’deki tek kurum oldu.

 

“Teachers’ Action For Health” başlıklı proje ile ilk yardım müdahalesine ihtiyaç duyabilecek öğrenciler için öğretmenlerin; bilgi, beceri, farkındalık ve yeterlik deneyimlerinin dijital eğitim materyalleri kullanarak geliştirilmesi ile bu bilgi ve becerilerde sürekliliğinin sağlanması amaçlanıyor. Belirlenen öncelikli ilkyardım modüllerini eğitimlerle yaygınlaştırmak ve verilen ilkyardım eğitimi ile öğrencilerde hayati önemi olan durumlarla karşılaşıldığında, öğretmenlerin doğru ve zamanında müdahalesi ile olası yaralanmaları ve can kayıplarını azaltmak hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı